mi a króm? ez a különbség a Google Chrome-mal!
A Chromium telepítve van a számítógépére, de még mindig zavaros a használata miatt? Jobb, ha alább megtudja, mi a Chromium, és miben különbözik a Google Chrome-tól.
Ebben a gyors és digitális korszakban Google Chrome az egyik legnépszerűbb böngésző ezen a világon.
Van azonban egy Google-termék, az úgynevezett Króm amelyet ritkán ismer sok ember. Valld be, biztosan idegen vagy, igaz, amikor ezt a kifejezést hallod?
Ezért ebben a cikkben az ApkVenue elmondja mi a króm, és a különbség magával a Google Chrome-mal. Mivel néhányan szeretik azt mondani, hogy a Chromium egyfajta vírus vagy rosszindulatú program.
Mi a króm?
Fotó jóvoltából: Fotó: NeowinAzok számára, akik nem tudják, mi a Chromium, itt az ApkVenue elmagyarázza, hogy a Chromium nem vírus, rosszindulatú program vagy hasonló.
A króm egy típus nyílt forráskódú webböngésző fejlesztette és tartotta fenn A Chromium projekt. A króm is futtatható többplatformos mint a Google Chrome.
Ha a programozó, valóban bütykölhet a Chromiumon, és elkészítheti a böngésző saját verzióját.
Sajnos, mivel nyílt forráskódú módon fejlesztették ki, vannak olyan Chromiumok, amelyek véletlenül rosszindulatú programokat kaptak rajtuk.
A rosszindulatú programokat tartalmazó Chromium egyáltalán nem hivatalosan kiadott Chromium, más néven más módosításának eredménye.
Ezért körültekintőnek kell lennie, ha a Chromiumot akarja alapértelmezett böngészőként használni PC-k, laptopok vagy Android-mobiltelefonok esetén.
Különbség a Google Chrome és a Chromium között
Miután ismerte a Chromium definícióját, az ApkVenue most megvitatja a különbség a Google Chrome és a Chromium között. Annak ellenére, hogy hasonlóak, van néhány jelentős különbség, tudod.
Nézd meg!
1. Automatikus frissítés
Fotó forrása: Fotó: Wikimonks
A Chrome frissítéséhez a szoftver a Google Frissítést használja a Windows rendszeren, így a böngésző mindig automatikusan megkapja a legújabb verziót. Eközben nem lehet Chromiumon végrehajtani.
Néhány Linux disztribúción a frissítéseket egy adott csomagban hajtják végre. Ezáltal manuálisan kell frissítenie a Chromium legújabb verziójának megszerzéséhez.
Az ApkVenue esetében jobb, ha a Google Chrome-ot használja, mert nem kell manuálisan keresnie a legfrissebb verziófrissítést, hogy élvezhesse az összes funkciót.
2. Kárjelentések és használati statisztikák
Fotó forrása: Fotó: Tech5
A Chromiumtól eltérően a Google egy olyan funkciót adott hozzá az összeomlási jelentésekhez és a Chrome használati statisztikáihoz, hogy adatokat küldött a Google szervereire.
Ez a szolgáltatás az általános adatokra vonatkozik, például az eszközre vonatkozó információkra, az operációs rendszerre, a Chrome beállításaira, a rosszindulatú programot tartalmazó internetes látogatásokra stb.
Ez a funkció nagyon hasznos annak megakadályozására, hogy a Google Chrome összeomoljon vagy vírusokat terjesszen a számítógépére.
3. Chrome Internetes áruház
Fotó forrása: Fotó: NBCnews
Ha Chrome-ot használ, a Google biztosította a Chrome Internetes áruházat, amely funkciókkal bővítményeket adhat hozzá, amelyek megkönnyítik a virtuális világ felfedezését.
A kiterjesztések vagy bővítmények számos hasznos funkcióval rendelkeznek az Ön böngészőjéhez. A VPN kiterjesztéstől kezdve az összes csevegés törlése az FB Messengeren és még sok más.
Sajnos a Chromiumnak nincs ilyen lehetősége.
4. Media Codec támogatás
Fotó forrása: Fotó: HowToGeek
A Chromium audio / video HTML5-je csak korlátozottan támogatott, beleértve a Theora, Vorbis, WebM, VPM és így tovább.
Ha azonban Chrome-ot használ, akkor ez a böngésző olyan kodekeket támogat, mint az AAC, az MP3 és a H.264.
Ez a médiakodek támogatás megkönnyíti a multimédiás tartalmak böngészőn keresztüli élvezhetőségét, például a filmek streamingjét a Netflixen vagy a YouTube-on.
5. Homokozó támogatás
Fotó forrása: Fotó: HowToGeek
Homokozó egy biztonsági mechanizmus a futó programok szétválasztására. A homokozót gyakran használják olyan nem ellenőrzött programok tesztelésére, amelyek vírusokat vagy más rosszindulatú kódokat tartalmazhatnak.
A Google Chrome és a Chromium már rendelkezik Sandbox támogatással. Ez automatikusan aktiválódik a Google Chrome telepítése során.
Vannak azonban olyan különbségek, amelyek a Chromium tulajdonában vannak. A Chromiumon engedélyezhet és letilthat néhány Linux disztribúciót.
6. Adobe Flash beépülő modul
Fotóforrás: Fotó: Adobe
Adobe Flash beépülő modul egy olyan plugin, amely lehetővé teszi a multimédia, a gazdag internetes alkalmazások, valamint a videó és a hang streamingjét számítógépen, böngészőben vagy támogatott mobil eszközön.
A Google Chrome már támogatja a Pepper API Adobe Flash verzióját, amelyet közvetlenül a legfrissebb frissítéssel szereztek be. Sajnos a Chromium nem kapja meg ezt a hozzáférést.
Valójában ez az egyetlen különbség nem számít, tekintve, hogy az Adobe Flash beépülő modul eltávolításra kerül a HTML5 legújabb verziójából.
Következtetés: Akkor csak a Chromium eltávolítása?
Fotó forrása: Fotó: Techyuga
Véleménye szerint melyik kényelmesebb használni, banda? Elég nehéz meghatározni, hogy melyiket érdemes használni a nyílt forráskódú Chromium böngésző és a funkciókban gazdag Google Chrome között.
Windows és MacOS esetén az ApkVenue azt javasolja, hogy válassza a Google Chrome-ot, mert stabilabb és biztonságosabb, mint a nyílt forráskódú Chromium.
Eközben, ha Linuxot használ, erősen ajánlott a Chromium használata. De ne feledje, hogy nem tud automatikusan frissíteni, és a média-kodekje korlátozott. Ráadásul sokan azt mondják, hogy a króm fogékonyabb a vírusokra és veszélyesebb. Valójában sokan azt állítják, hogy nehéz eltávolítani a krómot a gyökerekből.
Ha saját maga szeretné kipróbálni a két alkalmazást, letöltheti azt az ApkVenue alábbi linkjén keresztül:
Töltse le a Google Webhelyek böngészőalkalmazásokat Google Inc. böngészőalkalmazások LETÖLTÉSEz Jaka cikke arról, hogy mi is a Chromium, és mi a különbség a Google Chrome és a Chromium között. Találkozunk újra a következő lehetőségnél!
Ne felejtse el elolvasni a Google-lal kapcsolatos cikkeket vagy más érdekes cikkeket Jofinno Herian-tól.