fat32, ntfs, exfat, melyik a legjobb merevlemez-partíciós formátum?
A következő cikken keresztül elmagyarázzuk mindenkinek, mi a különbség a FAT32, az NTFS és az exFAT között, valamint az egyes formátumok előnyei és hátrányai.
Tudta, hogy a számítógépeken és a laptopokon lévő partíciók különböző formátumúak? Különösen a Windows operációs rendszer esetében három népszerű formátum létezik, amelyeket gyakran használnak merevlemez-partíciók, flash-meghajtók és SD-kártyák formátumaként. A három formátum, nevezetesen FAT32, NTFS, és exFAT.
A következő cikken keresztül elmagyarázzuk mindannyiuknak, mi a különbség a három formátum között, valamint az egyes formátumok előnyei és hátrányai. Kész? Kezdjük a vitát.
- Hogyan javítsunk ki egy hibás vagy sérült merevlemezt, hogy az adatok ne vesszenek el!
- Merevlemez, SSD és Flashdisk. Melyik a legtartósabb az adatok tárolásához?
- Könnyű módszerek a partíciók létrehozására a FlashDisk-en
Ez a különbség a FAT32, az NTFS és az exFAT között
1. FAT32

Előnyök: A FAT32 egy olyan partíciós formátum, amely számos típusú eszköz legnagyobb támogatását nyújtja. Nemcsak a Windows rendszerben, hanem a Flashdisk SD-kártya partícióinak szabványos formátumaként is. Ezenkívül szinte az összes operációs rendszer teljes mértékben támogatja a FAT32-et is, beleértve a Linuxot és a Mac-et is.
Hiány: A FAT32 képességei nagyon korlátozottak. Csak egyetlen fájl tárolására képes 4GB, és csak partíciókat tud biztosítani 8TB csak.
2. NTFS

Előnyök: Az NTFS partícióinak méretkorlátozása nagyon nagy. Ezen kívül fel van szerelve fájlengedélyek a biztonság érdekében a változásrekordok szolgálnak helyreállítás, lemezkvóta-korlát, és még sok más kiváló funkcióval rendelkezik.
Hiány: Nem minden operációs rendszer támogatja. Annak ellenére, hogy a Mac képes olvasni az NTFS-t, nem tud írni rá. Még mindig sok nem számítógépes eszköz, például tévék, mp3-lejátszók, kamerák és mások, amelyek még nem támogatják ezt a partíciós formátumot.
3. exFAT

Előnyök: Alkalmazható eszközön lévő partíció formátumként hordozható. A Mac és néhány Linux disztribúció teljesen felismeri.
Hiány: Még mindig vannak olyan eszközök, amelyek nem támogatják ezt az új partíciós formátumot. De idővel úgy tűnik, hogy ennek a formátumnak a támogatása növekszik.
Ezek a partíció formázásának különbségei, előnyei és hátrányai FAT32, NTFS, és exFAT. Remélhetőleg referenciaként felhasználhatja formátumát minden egyes eszközhöz.
Forrás: How-to Geek